(T)ÖÖTUBA NR 1: JUHENDATUD KUJUTLUS JA MUUSIKA

#muusikateraapia #kreatiivne vaikus #kujutlusmatk #maalimine #tühilõuend 

Sihtgrupp: 18+

Grupi suurus: 

Asukoht: Viimsi Teraapiakeskuse ruumides

Kestvus: 18.00-21.00. Palume saabuda täpselt ning viibida töötoas lõpuringini.

Töötoa läbiviija ja töötoa sisu 

(T)ÖÖTUBA NR 1 on Viimsi Teraapiakeskuse esimene ametlik õhtune 18+ töötuba kohtumiste seeriast, kus vabasse sümbioosi asuvad terapeutide eestvedamisel erinevad sisekaemuse-tehnikad, kunst, muusika ja inimesed. 

   Käesolev töötuba on põiming ja põgus sissevaade Bonny teraapiameetodist ja vabast maalimisest. Juhendatud kujutlusmatka juhib muusika- ja BMGIM terapeut Pille Rand. Töötoa peamiseks eesmärgiks on viibida hinnangutevabas keskkonnas, saada paremat aimu endas toimuvatest protsessidest, mõtestada enda jaoks olulised hetked ning suunata need pintsli läbi lõuendile.

Grupp on väike (6-8 inimest) ning kõik osalejad saavad endale peale mõttematka suure tühja lõuendi. Lõuend võib jääda tühjaks, lõuend võib muuta värvi või võtta täiesti uue kuju- see on juba osaleja enda otsustada. 

Erinevalt ametlikust Bonny teraapiameetodist, kus terapeut on kliendiga kontaktis kogu kujutlusmatka vältel, meie grupp matka ajal ei suhtle. Peale juhendatud seanssi, kuni poolteist tundi, leiab ruumis aset kreatiivne vaikus. Viimane tund jääb verbaalsele jagamisele, mis on vabatahtlik, ent soovituslik. 

GIM (Guided Imagery and Music) ehk Juhitud Kujutlused ja Muusika on muusika kuulamisel põhinev muusikateraapia vorm. GIM on psühhodünaamiline ja multimodaalne teraapiavorm, mille arendas 1970ndatel aastatel USAs välja muusikaterapeut Helen Lindquist Bonny (Bonny Method of Guided Imagery and Music). GIM teraapia hõlmab eneses muusika kuulamist avardatud teadvuse seisundis aitamaks kujutlustel, mälestustel ja tunnetel esile kerkida, jagades neid terapeudiga ning võimaldamaks kliendil seeläbi näha ja läbi töötada erinevaid eluprobleeme ning avastada eneses toetavaid ressursse..

GIM teraapia võib olla sobilik inimestele, kes soovivad enda kohta rohkem avastada, läbi töötada erinevaid murekohti elus, avaradada oma loomingulist potentsiaali ja leida endas toetavaid ressursse igapäevaeluga toimetulekul.

Pille endast: olen registreeritud muusikaterapeut ja BMGIM terapeut.Olen töötanud muusikateraapia alal erinevate kliendigruppidega (lapsed, noored, täiskasvanud) erinevates asutustes (koolid, haiglad, hooldekodud) ning hetkel töötan erapraksises täiskasvanutega kasutades GIM meetodit. Minu lähenemine teraapiatöös on psühhodünaamiline, milles on oluline roll alateadvuse protsessidel ja nende teadvustamisel. Usun, et läbi GIM teraapia on inimesel võimalik turvaliselt ja toetatult avastada enda kohta palju uut ja nende äratundmismomentide toel viia oma elus sisse soovitud muutusi.

OLED OODATUD!